hydrolaty po co

Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie wykorzystywane, albowiem mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, barwników i wrogich substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w cerę oraz dobrze ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a właściwie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Idealnie łagodzi cerę po depilacji czy też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na skórze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich również do mieszania maseczek w proszku czy też rozcieńczania peelingów.

Jakie są walory hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one bardzo łagodne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy przystosować według ulubionego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną cerę, lecz oraz o naturę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.

Post Author: admin