Italian Cuisine in Krakow

Dobra kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Pośród licznych możliwości, które proponuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, połączeń i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne jedzenie włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do tej potrawy. jedzonko Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również spora ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To również canelloni, tortellini, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o pysznych serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film

Post Author: admin