Kraków przyjazny businessmanom

Najważniejszym spośród globalnych przeszkód w większości miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Polskie miasta są nie dostosowane do tak dużego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost liczby aut na krajowych szosach. Dlatego główną z najważniejszych inwestycji jakie musi rozpocząć niemalże każde województwo jest zainwestowanie środków w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i transport miejski to priorytet, który pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian a także usprawni całość infrastruktury Krakowa.

Wśród okolicznych lokalizacji, nowe projekty drogowe w Krakowie mocno się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu opowiedzieli się za metrem, jednak przed tym jak ono zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i rozwój dróg potrzeba włożyć sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji warto wymienić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami i remonty istniejących połączeń tramwajowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może się poprawić i aby było wygodniej, trzeba cierpliwości.Majchrowski program
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie tylko następne linie komunikacji, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i nowych pomysłów, aby poruszało się po mieście dobrze. Zarówno autem, ale również tramwajami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.

Post Author: admin