leczenie alkoholizmu Kraków

Początek leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednak nie musisz sam cierpieć. Jest wiele dostępnych procedur terapii, jakie pomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego i pełnego życia.

skuteczna terapia alkoholowa

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez skład ekspertów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez fachowców, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy i współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w regionalnych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na terapię?
Przed zaczęciem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Czasem jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny bądź przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga też zapoczątkować dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia oraz pomocy.

Nie ma poprawnego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo dodatkowych kłopotów, takich jak komplikacje zdrowotne, problemy finansowe, komplikacje z relacjami i zakłócenia zawodowe.

Post Author: admin