Nowa restauracja na mapie Krakowa

Autentyczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ gastronomii. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące i nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują mniej znane potrawy – canelloni, polentę czy włoskie zupy minestrone.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji trzeba zwrócić uwagę na elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu są również mniej typowe dania, czy lista win, zawiera klasyczne włoskie trunki. Włoskie potrawy to duża różnorodność i jedzenie z wielu zakątków Włoch. W mistrzowskiej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to wcale nie oznacza, że jest mniej smaczna Z pewnością można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Dobre wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać wina. Kolacja w charakterze włoskim bez wyjątku musi zawierać również aperitiff. Odrobina alkoholu to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. La grande Mamma restauracja kraków Najbardziej typowe wina z Włoch to toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese a także cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako klasycznie włoska, musi mieć bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Chcąc poznać indywidualność włoskiego gotowania bez wątpienia trzeba wybrać się do restauracji, która jest w stanie podać nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Post Author: admin